Skip to main content

Park Kultury w Powsinie to ośrodek rekreacyjno-sportowy położony w południowej części Warszawy, na górnym tarasie Skarpy Warszawskiej. Jego historia sięga jeszcze okresu 20-lecia międzywojennego, kiedy to na tym terenie funkcjonował Polski Country Club.

Obecnie Park będący ostoją dla fauny, w tym licznych gatunków ptactwa np. dzięcioła, sójki i sowy puszczyk oraz flory, w tym 260-letniego dębu „Hetman” będącego pomnikiem przyrody, jest doskonałym miejscem spacerowym dla wszystkich osób lubiących przebywać na łonie natury.

Ponadto na terenie Parku znajduje się bogata infrastruktura rekreacyjno-sportowa jak: basen kąpielowy, boiska do siatkówki, koszykówki, piłki plażowej, badmintona i piłki nożnej, place zabaw, letni amfiteatr, Restauracja „Pod Sosnami”, ujęcia wody oligoceńskiej oraz pawilon rekreacyjny, w którym znajdują się: siłownia, kręgielnia, sala bilardowa, sauna, solarium i letni taras.

Dla tych, którzy chcieliby pozostać w Parku dłużej, przygotowywany jest zespół domków turystycznych, które docelowo będą oferować ok. 70 miejsc noclegowych.

Mapa parku znajduje się tutaj

Dojazd komunikacją miejską (autobusy): 519